TOP

#ziveslovo 29.10.2021

V istú sobotu vošiel Ježiš do domu ktoréhosi popredného farizeja stolovať a oni ho pozorovali. A hľa, bol pred ním akýsi človek, ktorý mal vodnatieľku. Tu sa Ježiš obrátil k zákonníkom a farizejom a opýtal sa: „Slobodno v sobotu uzdravovať, či nie?“ Ale oni mlčali. Vzal ho teda, uzdravil ho a prepustil.

A tamtým povedal: „Ak niekomu z vás padne do studne syn alebo vôl, nevytiahne ho hneď hoc aj v sobotu?“ A nevedeli mu na to odpovedať.

Lk 14, 1-6

redaktorka Zuzana Verešová

Život nám prináša situácie, v ktorých sa môžeme cítiť neisto, kladie nám otázky, na ktoré nemusíme vedieť odpovedať. Hoci sa vždy nájdu ľudia, ktorí radi pomôžu, majú na všetko svoj jasný názor a radi by o ňom presvedčili aj nás, riešenia nemusia byť vždy také jednoznačné… Aj farizeji dokonale poznali Zákon a predpisy, vedeli, čo sa má a čo sa nemá robiť. No stáva sa, že nie všetko zapadá do určených noriem a „škatuliek“. Čo je vtedy dôležitejšie? Zaryto sa držať prikázaní alebo je tu niečo viac? Všimnime si, na čom Ježišovi najviac záleží a podľa čoho koná…


TIP NA DNES:

Odsúdil som človeka, lebo urobil niečo, čo sa „nemá“? Skúsim si spomenúť na konkrétneho človeka a situáciu, kedy som takto niekoho odsúdil. Oľutujem to a pomodlím sa za požehnanie pre toho človeka.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od roku 2017

Vyštudovala sociálnu prácu a katolícku teológiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. Obľubu v písaní našla cez denníčky, slohové práce a dlhoročné prispievanie do farského časopisu ŽiTo. Každú svoju doterajšiu prácu považuje za veľké požehnanie, či už to bola osobná asistencia chlapcovi pripútanému na vozík počas vysokej školy, práca lektorky v galérii a neskôr redaktorky Slovo+.

Jej srdce ožíva pri obdivovaní krásy, ktorú okrem umenia nachádza aj v nenápadných a všedných veciach či okolnostiach. Je manželkou a mamou troch dcér. Má rada mesto, v ktorom žije, bosé nohy a rozprávanie cez oči.