#ziveslovo 30.5.2022

#ziveslovo 30.5.2022

Učeníci povedali Ježišovi: „Teraz už hovoríš otvorene a nehovoríš v obrazoch. Teraz vieme, že vieš všetko a nepotrebuješ, aby sa ťa dakto spytoval. Preto veríme, že si vyšiel od Boha.“ Ježiš im odvetil: „Teraz veríte? Hľa, prichádza hodina, ba už prišla, keď sa rozpŕchnete, každý svojou stranou, a mňa necháte samého. Ale nie som sám, lebo Otec je so mnou.

Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“

Jn 16, 29 – 33

verbista Tomáš Gerboc

Dnešné evanjelium je veľmi ťažké. Ježiš hovorí o bolesti, ktorá príde do jeho života. Hovorí o tom, že bude sám. Že ho všetci opustia. O súžení a trápení. Ale napriek všetkým týmto ťažkým okamihom verí a vie, že jeho Otec bude s ním. Že ho nenechá samého. A nielen to. Tak ako Otec nenechal Ježiša samého, ani Ježiš nenechá samých nás. Ako skutočný rytier bojuje nie mečom alebo kopijou, nie lukom alebo puškou, ale dobroprajnou láskou, vždy s nami a pri nás. A my spolu s ním zvládneme i ťažké veci, ktoré nám život prinesie. Všetky boje s láskou v srdci vyhráme.


TIP NA DNES:

Nebudem sa nikomu vysmievať, že niečo nevie, že je slabý alebo bojazlivý. Aj ja budem dobrým rytierom, ktorý ochráni slabších. Dnes budem spolupracovať s Pánom Ježišom, ochrancom a pomocníkom všetkých.

 

[edgtf_separator class_name=”” type=”normal” position=”center” color=”f1f1f1″ border_style=”” width=”100″ thickness=”” top_margin=”” bottom_margin=””]

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

#ziveslovo+

Na čo si dať pozor pred svadbou?

Aktuálne tlačové vydanie

Na čo si dať pozor pred svadbou?

Číslo 7, 1. júla 2022

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+