Aj srdce zaplnené veľkým majetkom sa dá liečiť – rozdávaním

Aj srdce zaplnené veľkým majetkom sa dá liečiť – rozdávaním

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.
Lampou tela je oko. Ak bude tvoje oko čisté, bude celé tvoje telo vo svetle. Ale ak sa tvoje oko zakalí, bude celé tvoje telo vo tme.
A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!“

Mt 6, 19-23

Nikdy som nemala problém so zrakom. Až keď ocinovi zistili rozsiahly šedý zákal, pochopila som, čo znamená celé telo v tme. Nechtiac pozhadzoval a zničil veci okolo seba a upadol do zúfalstva. Choroba sa však dala liečiť – operáciou. Dostal novú kvalitu života. Aj srdce zaplnené veľkým domom, troma autami, prepchatým šatníkom, zásuvkami s bižutériou, policami s potravinami v komore a v pivnici, účtami v banke sa dá liečiť – rozdávaním. Ak máme majetky, hmotné či finančné, musíme investovať kopec času do starostlivosti o ne, spravovať ich. To nie je samo osebe zlé, ibaže nám už neostane moc času na nezištnú službu. Škoda.  

TIP NA DNES:

Skúsim sa zrieknuť jednej veci zo šatníka, z chladničky, z komory či zo šperkovničky a darovať ju niekomu len tak pre radosť. Alebo navštívim s koláčikom chorého či starého spoluobčana vo farnosti a nechám ho vyrozprávať sa.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00