Boh je štedrý rozsievač

Boh je štedrý rozsievač

V ten deň vyšiel Ježiš z domu a posadil sa pri mori. Okolo neho sa zhromaždili veľké zástupy. Preto nastúpil na loďku a sadol si; a celý zástup stál na brehu.

Hovoril im veľa v podobenstvách: „Rozsievač vyšiel rozsievať. Ako sial, niektoré zrná padli na kraj cesty; prileteli vtáky a pozobali ich.

Iné padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme, a hneď vzišli, lebo neboli hlboko v zemi; ale keď vyšlo slnko, zahoreli, a pretože nemali koreňa, uschli.

Zasa iné padli do tŕnia, ale tŕnie vyrástlo a udusilo ich.

Iné zrná padli do dobrej zeme a priniesli úrodu: jedno stonásobnú, iné šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú. Kto má uši, nech počúva!“

Mt 13, 1-9

ThLic. Mgr. Peter Girašek

Nedávno som našiel na jedných kamenných rímskych schodoch rozkvitnutú sirôtku. Vyrástla spomedzi maličkej, bežnému oku takmer neviditeľnej štrbinky. Pripomenulo mi to dnešné evanjelium: Božieho záhradníka, ktorý štedro rozsieva aj na pustatinách môjho života, kde je iba kameň a možno už roky monotónnosť či chlad. A pritom si vraví: „Ktovie? Čo ak sa aspoň jedno semienko chytí a kvetom tichučko prehovorí o živote?“ Ježišu, chcem ti poďakovať, že štedro a vytrvalo rozsievaš. Nauč ma takejto štedrosti a námahe, aby sa tvoja radostná zvesť dotkla čím viacerých.


TIP NA DNES:

Skúsim hľadať Božiu prítomnosť v maličkostiach bežného dňa.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00