Božia prozreteľnosť sa o nás stará

Božia prozreteľnosť sa o nás stará

Ježiš povedal svojim apoštolom: Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!

Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.

Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.

Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov.

Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“

Mt 10, 24-33

Sestra Hermana Matláková

Raz som bola na svätej omši, kde toto evanjelium čítal staručký kňaz. Ako čítal, chytil sa za hlavu a hovoril: „Všetky vlasy na hlave máme spočítané!“ Pani vedľa mňa sa ku mne nahla so slovami: „S ním Boh nemal veľkú robotu, keď je holohlavý.“ Ten starý kňaz naozaj nemal ani jeden vlas. No ani to mu nebránilo v tom, aby mohol hovoriť o Božej starostlivosti. A hovoril o nej s veľkou láskou. Napriek tomu, že niekoľko rokov si odsedel vo väzení s nálepkou vlastizradca. Išla som po omši za ním, dal mi krížik na čelo a ticho dodal: „Božia prozreteľnosť sa o nás stará v každej chvíli.“


TIP NA DNES:

Pomodlím sa k Bohu za prijatie situácie, ktorú už dlhšie neviem prijať.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00