Je pre nás Ježiš naozaj cestou?

Je pre nás Ježiš naozaj cestou?

Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte." Tomáš mu povedal: "Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!" Ježiš mu odpovedal: "Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa."

Jn 14, 1 – 6

Stalo sa vám niekedy, že ste sa stratili? Alebo ste prišli v živote na rázcestie a museli ste sa rozhodnúť, čo ďalej? Mne sa to za posledné dva roky stávalo často. Vedela som však, že pre mňa nevedie cesta doprava a ani doľava. Moja cesta viedla cez húštinu, ktorá je neprebádaná. No veľmi som cítila, že Boh chce, aby som šla práve tou cestou. Úprimne som sa bála a nevedela som, ako ňou pôjdem. V jednom som si však bola istá. Keď som hľadala pravdu vo svojom živote, Ježiš mi ju ukazoval a vedela som, že on bude mojou cestou, a tak som vykročila. A zistila som, že Ježiš je na tej ceste aj mojím životom. Bez neho by som umrela.

TIP NA DNES:

Zamyslím sa úprimne nad tým, či je Ježiš mojou cestou, pravdou a životom alebo si vo svojom živote hľadám ľahšie skratky. Ak hľadám skratky, vzdám sa ich a prehlásim, že len Ježiš je tou pravou cestou, pravdou a životom.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00