Ježiš nerobí rozdiel, je tu pre každého

Ježiš nerobí rozdiel, je tu pre každého

Ježiš odtiaľ odišiel a odobral sa do okolia Týru a Sidonu. Tu prišla k nemu istá kanaánska žena z tých končín a kričala: "Zmiluj sa nado mnou, Pane, syn Dávidov! Dcéru mi hrozne trápi zlý duch." Ale on jej neodpovedal ani slovo. Jeho učeníci pristúpili k nemu a prosili ho: "Pošli ju preč, lebo kričí za nami." Ale on odvetil: "Ja som poslaný iba k ovciam strateným z domu Izraela." No ona prišla k nemu, poklonila sa mu a povedala: "Pane, pomôž mi!" On jej odpovedal: "Nie je dobré vziať chlieb deťom a hodiť ho šteňatám." "Áno, Pane," vravela ona, "ale aj šteňatá jedia odrobinky, čo padajú zo stola ich pánov." Vtedy jej Ježiš povedal: "Žena, veľká je tvoja viera! Nech sa ti stane, ako chceš." A od tej hodiny bola jej dcéra zdravá.

Mt 15, 21 – 28

Často posudzujeme a vyberáme si ľudí okolo seba podľa toho, čia prítomnosť je nám príjemná. Učeníci prišli za Ježišom a hovoria, aby poslal preč ženu, čo na nich kričí. Okrem toho predsa prišli „k ovciam strateným z domu Izraela“ a táto žena je z Kány. Ježiš ju neodohnal tak, ako by spravili ostatní. On sa jej prihovára a pre jej veľkú vieru, vytrvalosť a pokoru uzdravuje jej dcéru. Ježiš neodsudzuje nikoho – ani nás, hoci máme mnoho chýb a nech by sme spravili čokoľvek! Možno sa cítime nehodní Božej lásky, odpustenia, požehnania… no Ježiš nerobí rozdiel, je tu pre nás, prijíma a miluje každého rovnako.

TIP NA DNES:

Zoberiem si (nielen) dnes príklad od Ježiša! Nebudem súdiť ani odsudzovať ľudí okolo seba. Urobím skutok lásky, milé gesto voči niekomu, kto mi nie je až taký sympatický.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00