Ježiš nesklame ani neklame

Ježiš nesklame ani neklame

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice.

Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého.

Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka.“

Mt 10, 16-23

Brat Filip OFM

Ježiš nesklame ani neklame. Celkom realisticky dnes načrtáva, čo nás čaká, ak ostaneme verní jeho menu. Tieto Ježišove slová mi tak trochu pripomínajú šialenú výzvu – uskutočniť nejakú zvláštnu životnú misiu. Napriek všetkému a práve preto Kristus dnes rozdáva riskantné rady. Ak sa ich rozhodneme držať, budeme hocikedy vyzerať ako blázni či fanatici. Každá kríza z výsmechu nášho svedectva pre pohanov sa pre nás stane výzvou k novej zrelosti. Pochopme teda Ježiša ako lásku svojho života, vtedy nemôžeme prehrať! Máme odvahu to skúsiť? Mimochodom, Kristus má odvahu hocikedy vidieť aj náš neúspech.


TIP NA DNES:

Ako jemná ovečka vo vlčom prostredí sa dnes prežehnám na znak Božej prítomnosti pred každým kostolom, ktorý budem míňať. Raz sa dozviem, koľkí ľudia boli vďaka môjmu minisvedectvu povzbudení…

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00