Keď sme s Pánom, bremeno je ľahké

Keď sme s Pánom, bremeno je ľahké

Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu. Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.

Mt 11, 28 – 30

Život s Ježišom a život bez neho. Vďaka týmto skúsenostiam vieme porovnať, čo za to stojí a kam sa oplatí napredovať, i keď máme práve obdobie sucha a stagnácie. V období, keď som žila bez živého vzťahu s Ježišom, ma ťažké udalosti dokázali rozhodiť niekoľkonásobne viac; pokoj, radosť a istota sa vytrácali. Keď žijeme živý vzťah s Ježišom aj v pravidelnej modlitbe, dokážeme zvládnuť oveľa ťažšie veci s o dosť väčším nadhľadom, pokojom, dôverou a ľahkosťou. Máme istotu, že Boh nás neopúšťa, môžeme kráčať po rozbúrenom mori a nepotopíme sa! Keď sme s ním, bremeno je ľahké, on je našou silou a odpočinkom pre našu dušu.

TIP NA DNES:

Tak ako o tie ľudské vzťahy, aj o vzťah s Ježišom sa treba starať a venovať mu svoj čas. Odhodím všetky výhovorky, prečo sa nestíham modliť. Nájdem si dnes aspoň o päť minút viac, pozvem ho „na kávu“ a rozhovor.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00