Ktorý “kvas” nás približuje k Bohu?

Ktorý “kvas” nás približuje k Bohu?

Medzitým ho obstúpili také zástupy, že skoro jeden po druhom šliapali. On začal hovoriť najprv svojim učeníkom: "Chráňte sa kvasu farizejov, čiže pokrytectva. Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Lebo čo ste povedali vo tme, bude počuť na svetle, a čo ste pošepli v izbách do ucha, bude sa rozhlasovať zo striech. Vám, svojím priateľom, hovorím: "Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte! Nepredáva sa päť vrabcov za dva haliere? A Boh ani na jedného z nich nezabudne. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov!"

Lk 12, 1 – 7

Ježiš hovorí učeníkom, aby sa chránili kvasu farizejov. Čo robí kvas? Kvasí – zväčšuje svoj objem. Ak sa obklopujeme zlom a sýtime ním náš kvas, zlo sa v ňom rozmôže, znásobí. Ak kvas budeme sýtiť dobrom, rozmôže sa dobro a láska. Čím sa obklopujeme, čo vyhľadávame, tým sa stávame. Ktorý „kvas“ našu dušu približuje k Bohu a ktorý do pekla? Na našej strane je ten, ktorý nás neskutočne miluje – tak veľmi, že vie o každom našom vlase na hlave. O čo skôr vie o každej našej snahe a túžbe pracovať na sebe, byť lepší, byť bližšie k nemu a k nebu. Vytrvajme, pomáha nám. Sme pre neho vzácni, nikdy na nás nezabudne a nezanechá nás.

TIP NA DNES:

Dnes budem sledovať, čím vyživujem svoju myseľ, konanie, vzťahy, slovník… Čo chcem, aby sa v mojom živote rozmáhalo? Čím sýtim svoj kvas?

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00