Majme srdce pri Ježišovi, nie pri veciach

Majme srdce pri Ježišovi, nie pri veciach

"Dávajte si pozor, aby vaše srdcia neoťaželi obžerstvom, opilstvom a starosťami o tento život, aby vás onen deň neprekvapil. Lebo príde ako osídlo na všetkých, čo bývajú na povrchu celej zeme. Preto bdejte celý čas a modlite sa, aby ste mohli uniknúť všetkému tomu, čo má prísť, a postaviť sa pred Syna človeka."

Lk 21, 34 – 36

Veľmi často sa staráme o potreby svojho tela. Dokážeme minúť neskutočne veľa peňazí na oblečenie, jedlo a rôzne pôžitky. Potom, keď sa musíme uskromniť či niečoho zriecť, nariekame, ako sa máme ťažko. Zo skúsenosti viem, že tí, ktorí sa majú naozaj ťažko, sa nesťažujú. Prijali to málo, čo majú, a sú vďační. A nielen to, dokonca sa o to málo s radosťou podelia. A my, čo máme viac, sa toho ťažko vzdávame a radi dávame zo svojho prebytku. Ježiš nás pred touto ťažobou srdca varuje, aby nás nepripravila o bdelosť. Majme srdcia viac pri Ježišovi ako pri veciach, ktoré sú nestále. Jeden deň sú a druhý už nemusia byť.

TIP NA DNES:

Dovolím Ježišovi, aby mi ukázal, na čo je naviazané moje srdce, a skúsim mu to odovzdať. Nech je Ježiš v mojom živote viac ako čokoľvek iné na svete.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00