Nestrácajme dôveru a prosme o porozumenie

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli.
Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť. On ma oslávi, lebo z môjho vezme a zvestuje vám.
Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.“
Jn 16, 12-15
„Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli.” Všetko má svoj čas, ale my chceme veci často hneď, tu a teraz – a hlavne podľa našich predstáv. Ak to tak nie je – odvraciame sa, hneváme, odchádzame od ľudí, Boha i viery. Neprosíme o múdrosť porozumieť, o otvorené srdce a myseľ. A pritom by stačilo vydržať, nestrácať dôveru a budúcnosť by predčila naše očakávania. Ale ak sa rozhodneme „odísť“, tak sami seba oberáme o možnosť zažiť to. Ako keď čakáme veľký dar a dostaneme „prázdnu“ obálku: sklamane sa do nej ani nepozrieme alebo ju hneď vyhodíme.
A pritom ukrýva kód k tomu, čo sme chceli, ba aj čosi naviac. Bolo treba veriť.
MODLITBA: