Nikto s nami nemá čistejšie a láskyplnejšie úmysly ako Boh

Nikto s nami nemá čistejšie a láskyplnejšie úmysly ako Boh

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske! Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske.
Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.“

Jn 15, 9-11

Kritici kresťanstva často hovoria: ten váš Boh vám stále len niečo zakazuje a zastrašuje vás trestom. Toto má byť láska? Na fakulte žurnalistiky nám Katolícku cirkev dokonca dávali za príklad účinnej propagandy – údajne zastrašujeme ľudí peklom, a tak ich manipulujeme. Muselo pretiecť veľa vody, aby som pochopila, že láska môže požadovať poslušnosť. Príkazy, ktoré spomína Kristus, totiž nie sú na to, aby nám niečo vzali. Ale naopak, aby nám niečo zásadné zostalo: život, radosť, pokoj, vzťahy. Nikto s nami nemá čistejšie a láskyplnejšie úmysly ako Boh. Keď to pochopíme, Desatoro začne chutiť veľmi sladko.

TIP NA DNES:

Skúsim sa zamyslieť nad tým, či Boha občas nevnímam ako toho, ktorý mi berie niečo dobré, ktorý mi nedopraje. Starostlivo pozbieram tieto myšlienky a vyhodím ich do mentálneho koša. Verím v absolútnu Božiu dobrotu?

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00