Od čoho závisí môj vnútorný pokoj?

Od čoho závisí môj vnútorný pokoj?

Učeníci povedali Ježišovi: „Teraz už hovoríš otvorene a nehovoríš v obrazoch. Teraz vieme, že vieš všetko a nepotrebuješ, aby sa ťa dakto spytoval. Preto veríme, že si vyšiel od Boha.“ Ježiš im odvetil: „Teraz veríte? Hľa, prichádza hodina, ba už prišla, keď sa rozpŕchnete, každý svojou stranou, a mňa necháte samého. Ale nie som sám, lebo Otec je so mnou.
Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“

Jn 16, 29-33

Aká smutná musela byť Ježišova duša pri poslednej večeri, kde zazneli aj tieto slová z dnešného evanjelia! Učeníci sebavedomo vyhlasujú, čo o Ježišovi veria. A pravda je tá, že už o chvíľu všetci zutekajú a nechajú Ježiša samého. A Ježiš vedel, čo všetko na neho už zakrátko príde. Ale jeho vnútorným pokojom to neotriaslo. On pevne veril a dôveroval Otcovi, že je stále s ním. A podobne aj mučeníci všetkých čias: Oni tiež dobre vedeli, že ich čaká väzenie, mučenie a smrť, ale napriek tomu a napriek vonkajšiemu osamoteniu stáli pevne na strane Pravdy, lebo ich pokoj, radosť a nádej boli ukotvené v Bohu, ktorý premohol svet!

TIP NA DNES:

Od čoho závisí môj vnútorný pokoj? Kde je ukotvený? V Bohu, ktorý je Pokojom? Alebo závisí od najnovších správ na internete? Dnes si preto budem strážiť pokoj v srdci a ak ho stratím, poprosím oň Ducha Svätého, Darcu pokoja.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00