Pán Boh sa k nám prihovára tak, aby sme mu porozumeli

Pán Boh sa k nám prihovára tak, aby sme mu porozumeli

Alžbete nadišiel čas pôrodu a porodila syna. Keď jej susedia a príbuzní počuli, že jej Pán prejavil svoje veľké milosrdenstvo, radovali sa s ňou.
Na ôsmy deň prišli chlapca obrezať a chceli mu dať meno Zachariáš po jeho otcovi. Ale jeho matka povedala: „Nie, bude sa volať Ján.“
Povedali jej: „Veď v tvojom príbuzenstve sa nik takto nevolá.“
Dali znak otcovi, ako ho chce nazvať on. Vypýtal si tabuľku a napísal: „Ján sa bude volať.“ A všetci sa divili. Vtom sa mu rozviazali ústa a jazyk i prehovoril a velebil Boha. Všetkých ich susedov zmocnil sa strach a všade po judejských horách sa hovorilo o týchto udalostiach. A všetci, čo to počuli, vštepili si to do srdca a vraveli: „Čím len bude tento chlapec?“ A vskutku Pánova ruka bola s ním.
Chlapec rástol a mocnel na duchu a žil na púšti až do dňa, keď vystúpil pred Izrael.

Lk 1, 57-66. 80

Život prináša mnohé situácie, ktoré si vyžadujú, aby sme dali jasne najavo svoj postoj, hoci je prekvapivý, vymyká sa očakávaniam, narušuje tradície. Urobiť takéto rozhodnutie, zaujať postoj – to nám vie priniesť „vrásky“. Som povzbudená z postoja Alžbety a Zachariáša, z toho, ako pevne stáli v tom, čo Pán od nich chcel. Pán Boh sa k nám prihovára tak, aby sme mu porozumeli. Je nám blízko v otázkach, ktoré riešime, dáva nám svojho Svätého Ducha, aby sme vedeli rozlišovať a vyjadrovať svoj postoj. Postoj, do ktorého nás volá.

TIP NA DNES:

Budem dnes citlivý na Boží hlas pri rozlišovaní.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00