Pán sa stará inak, ako sme zvyknutí

Pán sa stará inak, ako sme zvyknutí

Čo myslíte? Keby mal niekto sto oviec a jedna z nich by zablúdila, nenechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nepôjde hľadať tú, čo zablúdila? A keď sa mu ju podarí nájsť, veru, hovorím vám: Bude mať z nej väčšiu radosť ako z tých deväťdesiatich deviatich, čo nezablúdili. Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých.

Mt 18, 12 – 14

Pán sa stará. Ale inak, ako sme zvyknutí. Kapitán lietadla nepôjde hľadať strateného pasažiera, ktorý nestihol check-in. Je to chyba toho, ktorý zaspal, a bolo by nespravodlivé voči cestujúcim, ak by ich nedoviezol na miesto včas. V živote nemôžeme zachrániť všetky dobrá, na ktorých nám záleží. Boh je iný. Jeho starostlivosť je bezpodmienečná a závislosť na ňom životodarná. Chcieť sa osamostatniť by bolo ako chcieť prestať dýchať. Práveže Boh nás oslobodzuje od závislostí tohto sveta. Je totiž väčší ako my. Veci tohto sveta sú od nás menšie, a preto nás zotročujú.

TIP NA DNES:

Vzdám sa pre dnešok jednej z vecí, na ktorých mi záleží, aby som si uvedomil závislosť na Bohu, od ktorej závisí moja sloboda.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00