#ziveslovo 1.1.2020

#ziveslovo 1.1.2020

Pastieri sa poponáhľali do Betlehema a našli Máriu a Jozefa i dieťa uložené v jasliach. Keď ich videli, vyrozprávali, čo im bolo povedané o tomto dieťati. A všetci, ktorí to počúvali, divili sa nad tým, čo im pastieri rozprávali. Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich.

Pastieri sa potom vrátili a oslavovali a chválili Boha za všetko, čo počuli a videli, ako im bolo povedané.

Po ôsmich dňoch, keď ho bolo treba obrezať, dali mu meno Ježiš, ktorým ho anjel nazval, skôr ako sa počal v živote matky.

Lk 2, 16-21

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

„Pozrite! Všemohúci Boh si vybral práve našu maštaľku a v nej sa narodil! (…) A rozprávali sme sa s anjelmi!“ Čo by ste si pomysleli o ľuďoch, ktorí vám niečo takéto rozprávajú? A predsa to bola pravda a v maštaľke sa spojilo nebo so zemou… Boh sa rád zjavuje nielen v nádherných svätyniach najvyšším cirkevným hodnostárom, ale aj na tých najvšednejších miestach a aj tým najobyčajnejším ľuďom. „Človeče, neuveríš mi, ale ráno vojdem do kuchyne a Pán Boh si tam varil kávu! A ešte sa ma aj spýtal, či si dám s ním!“ Naozaj je to až také nemožné?

 

TIP NA DNES:

Na Nový rok sa chcem pozerať na svet novými očami. Očami, ktoré vidia nevšedné veci aj na tých najvšednejších miestach. A urobím aj ja niečo nevšedné. Napríklad sa pozdravím dnes pri kostole niekomu, komu som sa ešte nikdy nepozdravil.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00