#ziveslovo 1.1.2021

#ziveslovo 1.1.2021

Pastieri sa poponáhľali do Betlehema a našli Máriu a Jozefa i dieťa uložené v jasliach. Keď ich videli, vyrozprávali, čo im bolo povedané o tomto dieťati. A všetci, ktorí to počúvali, divili sa nad tým, čo im pastieri rozprávali. Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich.

Pastieri sa potom vrátili a oslavovali a chválili Boha za všetko, čo počuli a videli, ako im bolo povedané.

Po ôsmich dňoch, keď ho bolo treba obrezať, dali mu meno Ježiš, ktorým ho anjel nazval skôr, ako sa počal v živote matky.

Lk 2, 16 – 21

biskup Dávid Tencer, OFMCap

Na Islande vidieť od Adventu až do konca Vianočného obdobia po mestečkách a prístavoch nielen vianočnú výzdobu, ale aj strašného kocúra, ktorému v noci svietia oči nazeleno a žerie neposlušné deti, čo sa po večeroch túlajú. Ale pozor! Na Nový rok zožerie každého, kto na sebe nemá niečo nové, aj keby to mali byť napríklad len ponožky.

Jozef a Mária museli narodením malého Ježiška zmeniť takmer všetko. Štýl života, domov… všetko. Jeho prítomnosť však vyvážila aj tie najväčšie nepríjemnosti a ťažkosti. Nebojme sa nových čias, vecí, ľudí. Nebojme sa zmeniť svoje vychodené chodníčky, lebo ak nie, nielenže obrastieme machom, ale ešte nás aj kocúr zožerie!

 

TIP NA DNES:

Na Nový rok po novom a k lepšiemu! Zmena je život!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00