#ziveslovo 1.12.2019

#ziveslovo 1.12.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka. Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. Vtedy budú na poli dvaja: jeden bude vzatý, druhý sa ponechá. Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá.

Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. Uvážte predsa: Keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, veruže by bdel a nedovolil by mu vniknúť do svojho domu. Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete.“

Mt 24, 37-44

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Ak nemáme dostatok informácií, budeme potrebovať dostatok trpezlivosti a vytrvalosti. Veľa vecí nevieme reálne ovplyvniť. Ale môžeme ich aj napriek tomu stále prijať. To, čo vyzerá v očiach sveta ako pasivita, môže byť to najmúdrejšie, čo môžem v danej chvíli urobiť. Bdieť znamená čakať s nádejou, že riešenie sa ukáže v pravý čas. Celý Advent je o tomto trpezlivom očakávaní.

 

TIP NA DNES:

Ak dnes budem musieť niekde na niečo čakať, či už to bude na zastávke, u lekára, alebo hoci len v rade pri pokladni, budem čakať trpezlivo. Veď ono sa to niekedy odstáť musí – a netrpezlivosť to len pokazí.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00