#ziveslovo 1.12.2021

#ziveslovo 1.12.2021

Ježiš prišiel ku Galilejskému moru, vystúpil na vrch a tam si sadol. Prichádzali k nemu celé zástupy, ktoré mali so sebou chromých, slepých, mrzákov, nemých a mnohých iných. Kládli mu ich k nohám a on ich uzdravoval. A zástupy žasli, keď videli, že nemí hovoria, mrzáci sú zdraví, chromí chodia a slepí vidia, a velebili Boha Izraela.

Ježiš zvolal svojich učeníkov a povedal: „Ľúto mi je zástupu, lebo už tri dni sa zdržiavajú pri mne a nemajú čo jesť. A nechcem ich prepustiť hladných, aby nepoomdlievali na ceste.“

Učeníci mu povedali: „Kdeže vezmeme na púšti toľko chleba, aby sme nasýtili takýto zástup?“

Ježiš sa ich opýtal: „Koľko máte chlebov?“

Oni odpovedali: „Sedem a zopár rybiek.“

Tu rozkázal zástupu, aby si posadal na zem. Vzal sedem chlebov a ryby, vzdával vďaky, lámal a dával učeníkom a učeníci zástupom.

Všetci jedli a nasýtili sa. A nazbierali sedem plných košov zvyšných odrobín.

Mt 15, 29-37

biskup Dávid Tencer, OFMCap

Už to opakovali mnohí, že jedla na svete je prebytok a napriek tomu sa každému nedostane. Ak teda nechýba chlieb, v čom je problém? Vychádza mi z toho už len jedno: chýba nám ochota deliť sa. Apoštoli túto neochotu prekonali a naraz bolo všetkého dosť. Ak je dobrá vôľa, Boh doplní ostatné.


TIP NA DNES:

Dnes sa podelím s tým, čo tomu druhému zlepší život alebo aspoň náladu. Nemusí to byť akurát chlieb, ale možno čas alebo dobré slovo.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00