#ziveslovo 1.5.2021

#ziveslovo 1.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“

Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“

Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: ‚Ukáž nám Otca?!‘ Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky.

Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.

A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.“

Jn 14, 7-14

biskup Dávid Tencer, OFMCap

To, čo Ježiš robí a ako to robí, a prečo to robí, to všetko je previazané s tým, že úprimne ľúbi svojho Otca a plní jeho vôľu. Dnes je však aj deň sv. Jozefa a dovolím si tvrdiť, že s rovnakým rešpektom sa Ježiš správal aj k nemu. A že ho ako dieťa veľa ráz tiež nazval otcom v plnom slova zmysle, aj keď biológia by bola proti. Prečo? Odpoveď nájdeme hneď v prvej vete Apoštolského listu sv. Otca Františka Patris Corde: „So srdcom otca: tak Jozef miloval Ježiša, a preto ho vo všetkých štyroch evanjeliách nazývajú „Jozefov syn“.“

 

TIP NA DNES:

Počas mesiaca máj si prečítam Patris Corde (nebojte, nie je to ani dlhé a ani nudné (úsmev)) a dnes sa pomodlím zvlášť za svojho otca.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00