#ziveslovo 1.6.2019

#ziveslovo 1.6.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to. Doteraz ste o nič neprosili v mojom mene. Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná.

Toto som vám hovoril v obrazoch. No prichádza hodina, keď vám už nebudem hovoriť v obrazoch, ale budem vám o Otcovi hovoriť otvorene. V ten deň budete prosiť v mojom mene. A nevravím vám, že ja budem prosiť Otca za vás. Veď Otec sám vás miluje, lebo vy ste milovali mňa a uverili ste, že som vyšiel od Boha.

Vyšiel som od Otca a prišiel som na svet; a zasa opúšťam svet a idem k Otcovi.“

Jn 16, 23b-28

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Je milé prekvapiť dieťa darom, o ktorom len snívalo, ale nedúfalo, že ho niekedy dostane. Namiesto klasickej nudnej knižky napríklad krásne malé šteniatko. To je bomba!

Ale aj dospelý človek má priania, ktoré ho prevyšujú. Boh ich chce plniť a Ježiš nám ukazuje cestu, ako dosiahnuť to, po čom veľmi túžime – prosiť v jeho mene. Je to však na uváženie. Rembrandta si človek nezavolá, aby mu vymaľoval izbu. A ešte k tomu na bielo. To by bolo to, čo Francúzi nazývajú faux pas, teda netaktnosť, trapas. Prosme v Ježišovom mene o veci, ktoré stoja za to.

 

TIP NA DNES:

Preberiem si, o čo vlastne prosím všemohúceho Boha v autorite Ježišovho mena.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00