#ziveslovo 1.7.2020

#ziveslovo 1.7.2020

Keď Ježiš prišiel na druhý breh do gadarského kraja, vybehli oproti nemu dvaja posadnutí zlými duchmi; vyšli z hrobov a boli takí zúriví, že sa nik neodvážil chodiť tou cestou. Zrazu skríkli: „Čo ťa do nás, Syn Boží?! Prišiel si sem predčasne nás mučiť?“

Neďaleko nich sa pásla veľká črieda svíň. Zlí duchovia ho prosili: „Ak nás už vyháňaš, pošli nás do čriedy svíň!“ On im povedal: „Choďte.“ A oni vyšli a vošli do svíň. Vtom sa celá črieda prudko hnala dolu svahom do mora a zahynula vo vodách.

Pastieri ušli, a keď prišli do mesta, vyrozprávali všetko, aj o tých, čo boli posadnutí zlými duchmi. Tu celé mesto vyšlo oproti Ježišovi a keď ho uvideli, prosili ho, aby odišiel z ich kraja.

Mt 8, 28-34

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Pane Bože, ako sa to len podobá toľkým vyjadreniam, ktoré dnes poletujú v lufte. Vraj: „Viera je osobná záležitosť.“ „Nech si každý verí, v čo chce.“ „Potrat je právo ženy!“ „Modlite sa v kostoloch, koľko chcete, len nás s tým neotravujte.“ „Ozaj! A vypnite zvony, lebo ráno chceme spať.“ „V školách a na verejných priestranstvách si neprajeme kríže.“ Mám pokračovať? A všetko to má spoločného menovateľa a pôvodcu. Áno, presne toho, ktorému je Pán Boh na obtiaž a je mu dokonca až taký protivný, že aj črieda svíň je mu milšia… Ľudia! Nesadnite tomu klamárovi na lep!

 

TIP NA DNES:

Pane Ježišu, ja ťa dnes, práve naopak, chcem znovu a z celého srdca pozvať: Príď a zostaň so mnou. Len príď. Veľmi sa poteším tvojej prítomnosti.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00