#ziveslovo 10.3.2021

#ziveslovo 10.3.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.

Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.

Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.“

Mt 5, 17-19

mama a katechétka Mária Kohutiarová

Vernosť slovu bola Ježišova silná záležitosť. Vždy prízvukoval, že hovorí len to a presne to, čo mu Otec dal povedať. Ale čo bolo a je dôležitejšie, zvlášť pri čítaní tohto slova evanjelia, že Ježiš bol verný aj v tom, ako slová svojho Otca žil – do bodky. Preto stojí v nebi vysoko, lebo ako Syn bol poslušný (Hebr 5, 9). Pre nás je to niekedy problém – ako radi by sme si v občasných situáciách vedome otočili Božie slovo podľa svojho mienenia a potreby. Veď hádam to Boh pochopí, že som predsa vtedy nemohol uprednostniť jeho a jeho slovo… Lenže: verdikt je zo slov evanjelia jasný.

 

TIP NA DNES:

Túžim byť v nebi veľký: preto budem malými krokmi žiť bez kompromisov vernosť Slovu v ohlasovaní aj skutkami.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00