#ziveslovo 10.3.2022

#ziveslovo 10.3.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. Alebo je medzi vami človek, čo by podal synovi kameň, keď ho prosí o chlieb? Alebo keby pýtal rybu, čo by mu dal hada?

Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom; o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.

Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.“

Mt 7, 7-12

Leopold Jaroslav Jablonský, OFM, vojenský kaplán

Raz mi jeden známy, otec troch detí, povedal, že keď sa stal otcom, oveľa viac vnikol do zmýšľania Božieho otcovského srdca. „Keď svojim deťom chystám raňajky a ony si pýtajú vianočku s lekvárikom, ani by mi nenapadlo otvoriť špajzu a hodiť im na stôl kus kameňa, nebodaj hada.“ Nie vždy však deti vnímajú rodičovské výchovné metódy motivované láskou, i keď to tak nevyzerá, pozitívne. Majme istotu, že Boh je dobrý Otec a dáva nám dobré veci, aj keď bolia. Keď my, hoci sme slabí a hriešni, vieme dávať svojim deťom dobré veci, o čo viac on, ktorý je prameňom všetkého otcovstva na nebi aj na zemi.


TIP NA DNES:

Rozhodnem sa pre dôveru v Otcovo vedenie. Vždy mi dáva dobré veci, aj keď to aktuálne bolí.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00