#ziveslovo 10.7.2020

#ziveslovo 10.7.2020

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice.

Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého.

Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka.“

Mt 10, 16-23

 

kňaz Peter Milenky

Sme svedkami, že dnes sa veľmi rýchlo rozpadávajú novodobé vzťahy. Spomína sa veľa dôvodov, prečo je to tak, ako napríklad neschopnosť prispôsobiť sa, vysoké nároky, strata slobody a podobne. Mnohí ľudia to rýchlo vzdávajú a hľadajú zase niečo iné.

Dovolím si tvrdiť, že presne to sa stáva ľuďom aj v duchovnom živote. Mnohí sa dokážu na rôznych evanjelizačných podujatiach rýchlo nadchnúť, zapáliť pre nasledovanie Ježiša Krista. No keď sa postupne ukážu komplikácie, možno aj pohŕdanie z okolia, prichádza zanechanie živého nasledovania.

Ježiš nám dnes dáva jasnú výzvu. Kto vytrvá do konca, bude spasený! Nie ten, kto vytrvá len určitý čas alebo tak, ako mu to vyhovuje. Potrebujeme spoznať pravdu. Chodenie s Kristom, vzťah s ním je postavený na ochote prispôsobiť sa jemu, nie sebe. On dáva nároky, ktoré nás posúvajú mimo našich kritérií. Zaviazať sa Kristovi je práve ten najvyšší stupeň slobody, veď sám svätý Pavol píše v Liste Galaťanom, že túto slobodu nám vydobyl Kristus.

 

TIP NA DNES:

Vyznaj zo srdca Bohu, že chceš byť s ním po všetky dni, či v časoch príjemných, alebo ťažkých.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00