#ziveslovo 10.7.2021

#ziveslovo 10.7.2021

Ježiš povedal svojim apoštolom: Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!

Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.

Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.

Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov.

Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“

Mt 10, 24-33

mama a katechétka Mária Kohutiarová

Táto časť evanjelia je neskutočnou výzvou zvlášť v časoch, ako sú tieto: pandémia, spochybnenie autorít aj vo vnútri Cirkvi, pocit sebestačnosti v informáciách a hodnotení bez skutočného rozlišovania, politické trenice, kde kresťania dostávajú s témami úcty k životu na frak… k tomu nedostatok pokory a priveľa pýchy, rozdelenia, nepokoja. A tu Ježiš hovorí: Nebojte sa a hovorte, vyznajte pravdu o mne, o mojom Otcovi, o tom, čo som vás učil a čo stále platí, aj keď sa to svetu nepáči. Aj keď vás to bude stáť život, postavenie, meno… Ja odmeňujem vernosť! Bohato!

 

TIP NA DNES:

Stojíme verne za Ježišom, Svätým Otcom, učením Cirkvi? Nebojíme sa pokojne a úctivo ozvať, ak vieme, že je potrebné povedať pravdu na svetle a zo striech médií a spoločnosti?

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00