#ziveslovo 11.10.2021

#ziveslovo 11.10.2021

Keď sa schádzali zástupy, začal Ježiš hovoriť: „Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Lebo ako bol Jonáš znamením pre Ninivčanov, tak bude aj Syn človeka pre toto pokolenie.

Kráľovná z juhu vystúpi na súde proti mužom tohto pokolenia a odsúdi ich; lebo ona z končín zeme prišla počúvať Šalamúnovu múdrosť – a tu je niekto väčší ako Šalamún.

Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho; lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie – a tu je predsa niekto väčší ako Jonáš.“

Lk 11, 29-32

kňaz Juraj Ďurnek, SchP

Ak sme pozorne čítali, z Ježišových úst vyšli dve odporúčania – počúvať a kajať sa. Počúvať múdrosť by nemalo byť pre nás ťažké. Veď každý deň sa zaplavujeme množstvom informácií. Hľadáme novinky, zaujímavé články, počúvame správy. Mnohokrát ani netriedime a prijímame všetko, čo je nám predložené. A pritom máme počúvať múdrosť. Tá vychádza predovšetkým z Božích úst, alebo z úst tých, ktorí sú Bohom naplnení. Stále žijeme z dozvukov návštevy pápeža Františka na Slovensku. Aj z jeho úst zaznelo mnoho múdrych slov pre nás a našu krajinu, inšpirujme sa nimi. Samozrejme, pozorné počúvanie nás privedie k pravde o nás a našom živote. To nás vovedie do pokánia, ktoré má byť každodennou súčasťou nášho života. Pokánie nás očisťuje a uschopňuje ešte lepšie počúvať Božiu múdrosť.


TIP NA DNES:

Pripomeniem si dnes nejaký príhovor alebo citát od pápeža Františka z návštevy Slovenska.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00