#ziveslovo 11.11.2019

#ziveslovo 11.11.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie je možné, aby neprišli pohoršenia, ale beda tomu, skrze koho prichádzajú! Tomu by bolo lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora, akoby mal pohoršiť jedného z týchto maličkých. Dávajte si pozor!

Keď sa tvoj brat prehreší, pokarhaj ho! Ak sa obráti, odpusť mu! A keď sa aj sedem ráz za deň prehreší proti tebe a sedem ráz sa vráti k tebe a povie: ‚Ľutujem,‘ odpusť mu!“

Apoštoli povedali Pánovi: „Daj nám väčšiu vieru!“

Pán vravel: „Keby ste mali vieru ako horčičné zrnko a povedali by ste tejto moruši: ‚Vytrhni sa aj s koreňom a presaď sa do mora,‘ poslúchla by vás.“

Lk 17, 1-6

 

hudobníčka Eva Hrešková

Keď je ťažké odpustiť druhému, možno je čas porozmýšľať nad tým, čomu o ňom verím. Vierou môžem presádzať moruše do mora, no viem ňou tiež vysádzať začarovaný les okolo seba. Stále hustejší, až cezeň nepreniká svetlo k mojej duši. Deje sa to, keď uverím klamstvám o sebe, o druhých, o Bohu. Prečo sme my ľudia takí náchylní veriť lžiam, polopravdám, zlým scenárom? O druhých, o Bohu, o sebe. Prečo je také ťažké veriť pravde, veriť v dobro?

Ježiš chce, aby sme žili v pravde. V pravde, že nie za každým ľudským zlyhaním je zlý úmysel. Mnohokrát je to len ľudská slabosť. A slabostiam podliehame všetci. Ježiš je Pravda. Jeho slovo je Pravda. A táto Pravda má moc oslobodiť nás, keď ju vierou prijmeme aj do našich vzťahov.

 

TIP NA DNES:

Ježiš, prosím, ukáž mi, akým klamstvám o ľuďoch okolo seba som uveril. Zjav mi svoju pravdu a daj mi silu odpustiť. Ďakujem, že ty mi odpúšťaš vždy a stále ma miluješ.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00