#ziveslovo 11.2.2022

#ziveslovo 11.2.2022

Ježiš opustil končiny Týru a cez Sidon prišiel ku Galilejskému moru do stredu dekapolského kraja.

Tam priviedli k nemu hluchonemého a prosili ho, aby naňho vložil ruku. On ho vzal nabok od zástupu, vložil mu prsty do uší, poslinil si ich a dotkol sa mu jazyka. Potom pozdvihol oči k nebu, vzdychol a povedal mu: „Effeta,“ čo znamená: „Otvor sa!“ V tej chvíli sa mu otvorili uši a rozviazal spútaný jazyk a správne rozprával.

A prikázal im, aby o tom nikomu nehovorili. Ale čím dôraznejšie im prikazoval, tým väčšmi to rozhlasovali a s tým väčším obdivom hovorili: „Dobre robí všetko: aj hluchým dáva sluch aj nemým reč.

Mk 7, 31-37

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Dobre robí všetko – povedali ľudia o Ježišovi. Môžu to povedať o mne? Žiaľ, určite nie často. Svet, v ktorom žijem, ma priam nabáda k tomu, aby som myslel len na seba, aby som robil dobre len sebe, aby som zabezpečoval seba. Načo sa trápiť pre druhých, načo si robiť výčitky svedomia, že som opäť nevidel brata v núdzi? Toto však Ježišov učeník nerobí. Ježiš nám dal príklad a vyzýva nás robiť dobre vždy a všade tam, kde sme – doma, v práci, v spoločenstve, v škole, počas oddychu. To je najkrajší dôkaz našej viery a každý deň nám dáva príležitostí viac ako dosť, stačí len chcieť.


TIP NA DNES:

Dnes sa budem snažiť urobiť čo najviac dobrých skutkov a tak svetu ukázať svoju vieru.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00