#ziveslovo 11.3.2021

#ziveslovo 11.3.2021

Ježiš raz vyháňal zlého ducha, ktorý bol nemý. Keď zlý duch vyšiel, nemý prehovoril. Zástupy žasli; no niektorí z nich hovorili: „Mocou Belzebula, kniežaťa zlých duchov, vyháňa zlých duchov.“

Iní žiadali od neho znamenie z neba, aby ho pokúšali.

Ale on poznal ich myšlienky a povedal im: „Každé kráľovstvo vnútorne rozdelené spustne a dom na dom sa zrúti. Ak je aj satan vnútorne rozdelený, akože obstojí jeho kráľovstvo? Vy hovoríte, že ja mocou Belzebula vyháňam zlých duchov. No ak ja vyháňam zlých duchov mocou Belzebula, čou mocou ich vyháňajú vaši synovia? Preto oni budú vašimi sudcami.

Ale ak ja Božím prstom vyháňam zlých duchov, potom k vám prišlo Božie kráľovstvo.

Keď silný ozbrojený človek stráži svoj dvor, jeho majetok je v bezpečí. Ale keď ho prepadne silnejší ako on, premôže ho, vezme mu zbrane na ktoré sa spoliehal, a korisť rozdelí.

Kto nie je so mnou, je proti mne, a kto nezhromažďuje so mnou, rozhadzuje.“

Lk 11, 14-23

mama a katechétka Mária Kohutiarová

Ježiš koná a zástupy žasnú. Úžas nad Božími skutkami by nás mal sprevádzať každý jeden deň. Lebo Boh koná neustále. V každom prítomnom okamihu je hoden našej oslavy a nášho žasnutia. A keď si práve teraz nespomíname, prečo by sme mali žasnúť nad pôsobením Boha v našich životoch, ochladzuje sa naša láska. Vtedy je potrebné aj trochu zaspomínať na chvíle, kedy sa ma Pán prvýkrát dotkol, kedy ma zavolal po mene a dal mi dar viery. Možno sme nikdy v živote nevideli vyháňanie zlého ducha Božím prstom, ale určite sme boli svedkami mnohých Božích zásahov vo svojom živote. A tie si musíme často pripomínať, aj o nich svedčiť. Lebo viera je z ohlasovania. Tak ju rozširujme aj v tomto čase, pretože naše povzbudenie a svedectvo mnohí potrebujú. Aby uverili a mohli žasnúť.

 

TIP NA DNES:

Spomeňme si dnes na jeden Boží zásah vo svojom živote a poďakujme zaň.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00