#ziveslovo 11.3.2022

#ziveslovo 11.3.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.

Počuli ste, že otcom bolo povedané: ‚Nezabiješ!‘ Kto by teda zabil, pôjde pred súd.

No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: ‚Hlupák,‘ pôjde pred veľradu. A kto mu povie: ‚Ty bohapustý blázon,‘ pôjde do pekelného ohňa.

Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.

Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia. Veru, hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.“

Mt 5, 20-26

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Niektorí denne, niektorí v nedeľu prichádzame do kostola. Prichádzame sa poďakovať, poprosiť, odprosiť. Ak by sme dobre poznali Ježišovo slovo, koľkí by sme sa museli pri príchode do kostola otočiť a ísť preč? Prichádzame s vedomím, že sa s niekým hneváme, ubližujeme mu, a napriek tomu sa tvárime, ako keby bolo všetko v poriadku a my sme boli tí najlepší kresťania na svete. Nemôžeme sa hnevať na druhých alebo ich dokonca nenávidieť a zároveň byť spokojní, že sme v kostole. Snažme sa urovnať svoje spory čo najrýchlejšie a najlepšie, ako sa dá, a potom môžeme ísť s pokojom v srdci do Božieho chrámu.


TIP NA DNES:

Večer pri spytovaní svedomia si dám zvlášť pozor na to, v akom vzťahu som s druhými ľuďmi.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00