#ziveslovo 11.5.2021

#ziveslovo 11.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Teraz idem k tomu, ktorý ma poslal, a nik z vás sa ma nepýta: ‚Kam ideš?‘ Ale srdce vám naplnil smútok, že som vám to povedal. Lenže hovorím vám pravdu: Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám.

A keď príde on, ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd. Hriech je, že neveria vo mňa, spravodlivosť, že idem k Otcovi a už ma neuvidíte, a súd, že knieža tohto sveta je už odsúdené.“

Jn 16, 5-11

kňaz Juraj Ďurnek, SchP

Blíži sa sviatok Nanebovstúpenia Pána a Ježiš začína hovoriť o svojom odchode k Otcovi a zoslaní Ducha Svätého. Hovorí, že je pre nás lepšie, keď odíde. Prečo? Lebo keď bol fyzicky prítomný na zemi, mohlo sa s ním stretnúť len pár ľudí v jeho okolí. Keď odchádza k Otcovi, zosiela Božieho Ducha. A v Duchu Svätom sa s Ježišom môže stretnúť každý z nás, na ktoromkoľvek mieste. Je len otázne, či to robíme. Máme takú úžasnú možnosť byť s Ježišom! Aj teraz, keď si nájdeme čas a vhodné miesto, môžeme uskutočniť to najkrajšie stretnutie tohoto dňa. V tomto stretnutí sa možno dozvieme aj o svojich hriechoch, ale takto posilnení budeme vedieť žiť podľa Božej spravodlivosti a potvrdí sa nám, že zlo je v konečnom dôsledku porazené.

 

TIP NA DNES:

Nájdime si tiché miesto na stretnutie s Ježišom.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00