#ziveslovo 11.5.2022

#ziveslovo 11.5.2022

Ježiš zvolal: „Kto verí vo mňa, nie vo mňa verí, ale v toho, ktorý ma poslal. A kto vidí mňa, vidí toho, ktorý ma poslal.

Ja som prišiel na svet ako svetlo, aby nik, kto verí vo mňa, neostal vo tmách.

Ak niekto počúva moje slová a nezachováva ich, ja ho nesúdim, lebo som neprišiel svet súdiť, ale svet spasiť.

Kto mnou pohŕda a neprijíma moje slová, má svojho sudcu: slovo, ktoré som hovoril, bude ho súdiť v posledný deň. Lebo ja som nehovoril sám zo seba, ale Otec, ktorý ma poslal, ten mi prikázal, čo mám povedať a čo mám hovoriť. A viem, že jeho príkaz je večný život. Čo teda hovorím, hovorím tak, ako mi povedal Otec.“

Jn 12, 44-50

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Viera je veľký a vzácny dar, ktorý sme dostali. Mnohým z nás tento dar odovzdali naši dobrí rodičia, niektorí sa k viere dostali cez kňaza, priateľa, spolužiaka, kolegu. Je to veľký Boží dar. A za tento dar máme byť Pánovi nekonečne vďační. Veď kde by sme boli bez viery? Ako by sme bez viery zvládali ťažké a komplikované situácie v našom živote? Mnohí hovoria, že s vierou sa nám žije ťažšie, nakoľko nás v mnohom obmedzuje. Ja si dovolím tvrdiť, že opak je pravdou. Viera nám pomáha a uľahčuje nám prekonávať ťažkosti každodenného života. Aj preto je dôležité nezabúdať denne za tento dar ďakovať.


TIP NA DNES:

Počas dňa viackrát poďakujem Pánovi za veľký dar viery, ktorý mi dal.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00