#ziveslovo 11.6.2021

#ziveslovo 11.6.2021

Keďže bol Prípravný deň, Židia požiadali Piláta, aby ukrižovaným polámali nohy a sňali ich, aby nezostali telá na kríži cez sobotu, lebo v tú sobotu bol veľký sviatok.

Prišli teda vojaci a polámali kosti prvému aj druhému, čo boli s ním ukrižovaní.

No keď prišli k Ježišovi a videli, že je už mŕtvy, kosti mu nepolámali, ale jeden z vojakov mu kopijou prebodol bok a hneď vyšla krv a voda.

A ten, ktorý to videl, vydal o tom svedectvo a jeho svedectvo je pravdivé. On vie, že hovorí pravdu, aby ste aj vy uverili. Toto sa stalo, aby sa splnilo Písmo: „Kosť mu nebude zlomená.“ A na inom mieste Písmo hovorí: „Uvidia, koho prebodli.“

Jn 19, 31-37

kňaz Juraj Ďurnek, SchP

To je to miesto. To je ten cieľ. Vojak zrejme ani nevedel, že svoju kopiju zacielil presne. Ježišove srdce sa stalo pre nás cieľom. Cieľom našich modlitieb aj nášho putovania. Z jeho srdca vyšla krv a voda. Krv, ktorá nás zachránila a voda, ktorá nás očistila. Práve preto sme veľmi vzácni. Nielen, že sme boli stvorení na Boží obraz, ale naša hodnota rastie vykúpením Ježišovou krvou. Bola za nás zaplatená veľmi vysoká cena. Táto cena sa nedá porovnať ani s tými najväčšími bohatstvami sveta. Pri krste sme boli zasa obmytí vodou a tým znovuzrodení ako Božie deti. Krst je darom aj milosťou, pomazaním aj osvietením. To všetko vychádza z Ježišovho srdca. V ňom nachádzame úkryt v nebezpečenstvách. V ňom nachádzame útechu a pomoc aj dnes.

 

TIP NA DNES:

Pomodlím sa Litánie k Ježišovmu srdcu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00