#ziveslovo 11.7.2020

#ziveslovo 11.7.2020

Peter povedal Ježišovi: „Pozri, my sme opustili všetko a išli sme za tebou. Čo z toho teda budeme mať?“

Ježiš im povedal: „Veru, hovorím vám: Pri obnovení sveta, keď Syn človeka zasadne na trón svojej slávy, aj vy, čo ste išli za mnou, zasadnete na dvanásť trónov a budete súdiť dvanásť kmeňov Izraela. A každý, kto pre moje meno opustí domy alebo bratov a sestry, alebo otca a matku, alebo deti, alebo polia, dostane stonásobne viac a bude dedičom večného života.“

Mt 19, 27-29

 

spisovateľ Štefan Patrik Kováč

Pán Ježiš na túto „sebeckú“ otázku Petra, a zrejme aj viacerých apoštolov (videl im do srdca), neodpovedá: „Je nevhodné sa takto pýtať, Peter,“ alebo: „Je to egoistické,“ a dokonca ani nenapomína: „Mali by ste ma nasledovať zadarmo, z čistej lásky voči mne!“ Hovorí priamo a bez vyhýbania, čo dostanú: slávu od Otca, ktorý ich urobí dedičmi večného života, teda raj, nebo.

Viackrát mi ateisti predhadzovali: „Vy pomáhate ľuďom zo ziskuchtivosti, „za niečo, za vaše nebo“. My sme dokonalejší, my to robíme len pre samotnú vec a nedúfame, že za to niečo dostaneme!“ Chce však človek vyčítať Bohu, že takto túži odmeniť tých, ktorí sú verní Dobru a Láske, používajú svoju slobodu zodpovedne a chránia aj životy druhých? Túto odmenu predkladá Ježiš pred všetkých. Každý sa môže rozhodnúť, či ju chce, alebo ju odmietne. Ako? Svojimi skutkami. Okrem toho, koľkí nedokážu opustiť materiálne veci kvôli duchovnej odmene? Zostanú nalepení na matériu, a tak sa nikdy nebudú môcť zdvihnúť do výšok Ducha.

 

TIP NA DNES:

Dedičom večného života nebude každý. Iba ten, kto prijme Ježišovu krv na zaplatenie za svoje hriechy a odpoveďou na lásku sa toho dokáže urobiť hodný svojimi skutkami.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00