#ziveslovo 11.7.2021

#ziveslovo 11.7.2021

Ježiš zvolal Dvanástich a začal ich posielať po dvoch. Dal im moc nad nečistými duchmi a prikázal im, aby si okrem palice nebrali na cestu nič: ani chlieb ani kapsu ani peniaze do opaska, ale aby sa obuli do sandálov a neobliekali si dvoje šiat.

A povedal im: „Keď kdekoľvek vojdete do domu, ostaňte tam, kým odtiaľ nepôjdete ďalej. Ale keby vás na niektorom mieste neprijali, ani nevypočuli, odíďte odtiaľ a straste si prach z nôh na svedectvo proti nim.“

Oni šli a hlásali, že treba robiť pokánie. Vyhnali mnoho zlých duchov, pomazali olejom veľa chorých a uzdravovali.

Mk 6, 7-13

kňaz Juraj Ďurnek, SchP

Ježiš ako dobrý učiteľ dáva Dvanástim posledné rady a posiela ich ohlasovať Božie kráľovstvo. Nenecháva ich samých, ale vystrojil ich mocou Ducha Svätého. V tejto moci ľuďom ohlasujú pokánie, vyháňajú zlých duchov a uzdravujú. Aby sa presvedčili, že to robia všetko z Božej moci, hovorí, že pri tejto službe nebudú nič potrebovať, lebo Boh sa o svojich postará. Tak ako Ježiš vychoval zo svojich učeníkov apoštolov, teda tých, ktorí boli poslaní, aj nás pozýva do svojej školy učeníctva. Je potrebné len to, aby sme si našli čas posadiť sa k jeho nohám a počúvali ho.

 

TIP NA DNES:

Nájdime si dnes čas, aby sme počúvali Ježiša Učiteľa.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00