#ziveslovo 11.9.2021

#ziveslovo 11.9.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie je dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ako nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie. Každý strom možno poznať po ovocí. Z tŕnia predsa nezbierajú figy, ani z ostružín neoberajú hrozno.

Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu svojho srdca dobro a zlý človek zo zlého vynáša zlo. Veď z plnosti srdca hovoria jeho ústa.

Čo ma oslovujete: ‚Pane, Pane,‘ keď nerobíte, čo hovorím?

Ukážem vám, komu sa podobá každý, kto prichádza ku mne, počúva moje slová a uskutočňuje ich. Podobá sa človekovi, ktorý staval dom. Hlboko kopal a základy položil na skalu. Keď potom prišla povodeň, na dom narazila voda, no nemohla ním pohnúť, lebo bol dobre postavený.

Ale kto ich počúva, a neuskutočňuje, podobá sa človekovi, ktorý si postavil dom na zemi bez základu. Keď naň narazila voda, hneď sa zrútil a z domu zostalo veľké rumovisko.“

Lk 6, 43-49

kňaz Juraj Ďurnek, SchP

Už sa vám stalo, že ste použili Božie meno nadarmo? Niekedy zo zvyku alebo z nerozvážnosti vie človek povedať Bože, Ježiš alebo ježišmária. V dnešnom evanjeliu Ježiš nekarhá takýchto ľudí. Hovorí o tých, ktorí v modlitbe používajú jeho meno zbytočne: „Čo ma oslovujete: Pane, Pane, keď nerobíte, čo hovorím?“ Tieto Ježišove slová sa dotýkajú nás všetkých. Prosíme Pána o ďalšiu pomoc, o ďalšie milosti a pritom naše záväzky a sľuby visia niekde v zabudnutí. A Pán čaká… Čaká, kým si nespomenieme a nenaplníme sľúbené. On totiž túži, aby sme svoj život vystavali na pevných základoch a vie, že bez niektorých naplnených prísľubov sa jednoducho ďalej nedá ísť.

 

TIP NA DNES:

Dnes si spomeniem, čo všetko som sľúbil Pánovi a či som to aj naplnil.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00