#ziveslovo 12.11.2020

#ziveslovo 12.11.2020

Keď sa farizeji opýtali Ježiša, kedy príde Božie kráľovstvo, on im povedal: „Božie kráľovstvo neprichádza tak, že by sa to dalo spozorovať. Ani nepovedia: ‚Aha, tu je!‘ alebo: ‚Tamto je!‘, lebo Božie kráľovstvo je medzi vami.“

A učeníkom povedal: „Prídu dni, keď si budete žiadať uvidieť jeden z dní Syna človeka, ale neuvidíte. A povedia vám: ‚Hľa, tu je!‘, ‚Hľa, tamto je!‘ Nechoďte nikde, nebežte za nimi! Lebo ako blesk, keď sa zablysne, ožiari všetko od jedného kraja neba až po druhý, tak aj Syn človeka v svoj deň.

Ale najprv musí mnoho trpieť a toto pokolenie ho zavrhne.

Lk 17, 20 – 25

evanjelizátor Marek Nikolov

Ako vieme, že Božie kráľovstvo je naozaj medzi nami a v nás? Zakúšame ho tak, že sa denne s vierou a modlitbou spájame s Ježišom – Kráľom kráľov. Aj keď ho nevidíme fyzickými očami, môžeme rozumom a všetkými svojimi zmyslami vnímať úžas z jeho pôsobenia v nás. Prežívame novú identitu kráľovských Božích detí, ktorá nám bola darovaná. Náš Kráľ sedí na tróne lásky v našich srdciach a Božie kráľovstvo prerastá naše srdcia a všetky naše vzťahy. Ježiš Kristus – Kráľ kráľov – ponúka život v Božom kráľovstve všetkým už tu na zemi a raz večný život v Božom kráľovstve v nebi. Privítajme Kráľa s láskou v našom srdci a večná odmena nás neminie.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa skúsim s niekým podeliť o Božie kráľovstvo vo svojom srdci.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00