#ziveslovo 12.11.2021

#ziveslovo 12.11.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako bolo za dní Noema, tak bude aj za dní Syna človeka. Ľudia jedli, pili, ženili sa a vydávali až do dňa, keď Noe vošiel do korába. Tu prišla potopa a zahubila všetkých.

Podobne ako to bolo za dní Lota: ľudia jedli, pili, kupovali, predávali, sadili, stavali, ale v deň, keď Lot odišiel zo Sodomy, spustil sa oheň a síra z neba a všetkých zahubili.

Priam tak bude aj v deň, keď sa zjaví Syn človeka.

Kto bude v ten deň na streche a veci bude mať v dome, nech nezostupuje vziať si ich, a kto bude na poli, nech sa takisto nevracia nazad. Spomeňte si na Lotovu ženu.

Kto sa bude usilovať zachrániť si život, stratí ho, a kto ho stratí, získa ho.

Hovorím vám: V tú noc budú dvaja na jednej posteli: jeden bude vzatý a druhý sa ponechá. Dve budú spolu mlieť: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá.“

Oni sa ho opýtali: „Kde, Pane?“ On im povedal: „Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia aj orly.“

Lk 17, 26-37

evanjelizátor Marek Nikolov

Ako bolo za dní Noema… nie je tak aj dnes? My ľudia, jeme, pijeme, kupujeme, predávame, staviame, ženíme sa a vydávame… no nevidíme prichádzajúcu celosvetovú potopu. Vstupujeme do epochy veľkých a dramatických zmien, ktoré sa zapíšu do svetových dejín. Tak ako boli ľudia skazení a zvrátení za dní Noema, aj naša skazená ľudskosť sa v tomto čase vyrovnáva týmto Noemovým dňom. Kto nás zachráni pred prichádzajúcou potopou zla, pýchy, hriechu a jeho dôsledkov?

Ježiš je naším záchrancom, ktorý nás učí pokore a neochvejnej dôvere v akýchkoľvek okolnostiach. Učí nás, že kto sa bude usilovať zachrániť si život, teda žiť len pre seba, stratí ho, a kto ho stratí, teda daruje svoj život z lásky k Bohu a k ľuďom, získa ho.


TIP NA DNES:

Som pripravený aj dnes darovať s láskou svoj život Bohu a ľuďom?

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00