#ziveslovo 12.12.2019

#ziveslovo 12.12.2019

Ježiš povedal zástupom: „Veru, hovorím vám: Medzi tými, čo sa narodili zo ženy, nepovstal nik väčší ako Ján Krstiteľ. Ale ten, kto je v nebeskom kráľovstve menší, je väčší ako on.

Od dní Jána Krstiteľa podnes trpí nebeské kráľovstvo násilie a násilníci sa ho zmocňujú. Lebo všetci Proroci i Zákon prorokovali až po Jána: A on sám – ak to chcete prijať – je Eliáš, ktorý má prísť.

Kto má uši, nech počúva!“

Mt 11, 11-15

 

brat Filip OFM

Všimnite si, keď hocikam prídete na návštevu, ako vás hostitelia zdvorilostne usadia, povedia, aby ste si urobili pohodlie, a začnú vám nosiť jedlo a pitie. Ibaže človek, ktorý chce vážne chudnúť, striktne odmieta všetky hory aj doly týchto konzumných dobrôt a vie, prečo tak robí…

V tomto a vo všeličom inom si vie človek urobiť na sebe násilie – napríklad pre štíhlu líniu. Pozrite, od čias pádu prvého človeka vieme, že naša prirodzenosť je naklonená k zlému. O čo viac teda musíš v duchovnej rovine každý deň zabojovať proti všetkým strašným chúťkam, ktoré si uprostred tvojho srdca vyhradzujú právo samozrejmosti a zabraňujú ti, aby v ňom mohol naplno prebývať Boh!

 

TIP NA DNES:

Urobím násilie na sebe a uskutočním niečo, ohľadom čoho cítim už dlhodobo strašnú nechuť a popritom jasne viem, že to treba urobiť.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00