#ziveslovo 12.3.2019

#ziveslovo 12.3.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno, príď tvoje kráľovstvo, buď tvoja vôľa, ako v nebi tak i na zemi.

Chlieb náš každodenný daj nám dnes. A odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého.

Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.“

Mt 6, 7-15

 

brat Filip OFM

Všetko je v pohybe, svet sa točí a mnohé sa opakuje. Ráno čo ráno sa prebúdzaš pri tej istej žene zrkadlenej časom a vieš, prečo to robíš. Deň čo deň chodíš do tej istej práce, ktorá ti hrozí vyhorením, ale vieš, prečo tam chodíš. A v hociktorú hodinu dňa máš na perách tie isté slová modlitby, modlitby Otče náš. Ale ty predsa dobre vieš, že nimi vlastne vyjadruješ k Bohu aj k ľuďom vernosť, vytrvalosť a lásku…


TIP NA DNES:

Pokúsim sa dnes pri modlitbe Otče náš myslieť na to, že hoci sa medové týždne pominuli, láska sa má modifikovať, rásť aj prehlbovať. Navždy!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00