#ziveslovo 12.3.2022

#ziveslovo 12.3.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘

Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých.

Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania?

Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“

Mt 5, 43-48

šéfredaktor Martin Ližičiar

Riadne výzvy: Milovať nepriateľov. Modliť sa za tých, ktorí nás prenasledujú. Pozdraviť aj tých, ktorí sa „ku nám nemajú“. Z pohľadu sveta je to nelogické, neférové a nespravodlivé. Prieči sa nám to, bridí a je to „proti srsti“. Božia logika je iná. Božie srdce je neobmedzené, všetkých pokrývajúce a dokonalé. Ježiš nás pozýva byť dokonalými ako nebeský Otec, mať srdce dokonalé ako on. Také srdce sa nikomu a ničomu nebráni, vo všetkom vidí dobré a Dobro, a preto nemá problém ani s dnešnými výzvami. Také srdce neprepočítava, nekalkuluje, iba… miluje! Také srdce má náš nebeský Otec a túži, aby sme ho mali aj my.


TIP NA DNES:

Ako by som si dnes mohol rozšíriť svoje srdce? Voči komu?

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00