#ziveslovo 12.5.2022

#ziveslovo 12.5.2022

Keď Ježiš umyl učeníkom nohy, povedal im: „Veru, veru, hovorím vám: Sluha nie je väčší ako jeho pán, ani posol nie je väčší ako ten, kto ho poslal. Keď to viete, ste blahoslavení, ak podľa toho aj konáte.

Nehovorím o vás všetkých. Ja viem, koho som si vyvolil, ale má sa splniť Písmo: ‚Ten, ktorý je môj chlieb, zdvihol proti mne pätu.‘ Hovorím vám to už teraz, skôr, ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane, že Ja Som.

Veru, veru, hovorím vám: Kto prijíma toho, koho ja pošlem, mňa prijíma. A kto prijíma mňa, prijíma toho, ktorý ma poslal.“

Jn 13, 16-20

šéfredaktor Martin Ližičiar

Z veľkonočných rodinných aktivít mi príde vždy jedna z najsilnejších tá, keď sa ako „hlava“ rodiny skláňam k nohám svojej manželky a detí – a idem im umývať nohy. Netreba veľa slov a všetci vieme precítiť to, čo sa dialo v Ježišových časoch. Všetci zažijeme, čo znamenajú slová „sluha nie je väčší ako pán“, „vás som si vyvolil“, „robte, ako som robil ja…“. Netreba slová, vety, vysvetlenia, zamyslenia. Silné gesto Pána, ktorý sa na Zelený štvrtok skláňa do prachu zeme. Silné gesto otcov, ktorí (symbolicky) v pokore berú uterák a „slúžia“ svojej rodine. A ak to pochopíme a vieme… sme blahoslavení.


TIP NA DNES:

Komu dnes symbolicky „umyjem“ nohy a pokorím sa k nemu, aj keď ma to bude stáť veľa síl?

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00