#ziveslovo 12.7.2019

#ziveslovo 12.7.2019

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice.

Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého.

Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka.“

Mt 10, 16-23

 

brat Filip OFM

Ako môže ovca obstáť medzi dravými vlkmi? Nuž, prirodzene sa bude snažiť váhou múdrych argumentov presvedčiť dravých vlkov, aby ju nechali nažive. Lenže práve v čase, keď vlci už nemajú čo argumentačne odpovedať, nastupuje ich hrubá sila. Ale práve Ježiš nás skrze formáciu evanjeliom vedie k top argumentu pre každé dravé prostredie: Všetci môžete žiť len pre to, za čo ste ochotní aj zomrieť…

 

TIP NA DNES:

V pravde sa zamyslím, aká môže byť sila slabých, keď je zakorenená v Ježišovi.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00