#ziveslovo 12.9.2020

#ziveslovo 12.9.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie je dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ako nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie. Každý strom možno poznať po ovocí. Z tŕnia predsa nezbierajú figy, ani z ostružín neoberajú hrozno.

Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu svojho srdca dobro a zlý človek zo zlého vynáša zlo. Veď z plnosti srdca hovoria jeho ústa.

Čo ma oslovujete: ‚Pane, Pane,‘ keď nerobíte, čo hovorím?

Ukážem vám, komu sa podobá každý, kto prichádza ku mne, počúva moje slová a uskutočňuje ich. Podobá sa človekovi, ktorý staval dom. Hlboko kopal a základy položil na skalu. Keď potom prišla povodeň, na dom narazila voda, no nemohla ním pohnúť, lebo bol dobre postavený.

Ale kto ich počúva, a neuskutočňuje, podobá sa človekovi, ktorý si postavil dom na zemi bez základu. Keď naň narazila voda, hneď sa zrútil a z domu zostalo veľké rumovisko.“

Lk 6, 43 – 49

 

evanjelizátor Marek Nikolov

Každý z nás túži byť dobrým človekom. Božie slovo nám hovorí, že ak máme v srdci dobrý poklad, s ktorým sa delíme s druhými ľuďmi, tak sme dobrými ľuďmi. Ak v srdci neprechovávame dobrý poklad, tak sme na zlej ceste a slová našich úst prezrádzajú biedu nášho srdca. Čo je tým pokladom, ktorým má byť naše srdce plné, aby strom nášho života prinášal dobré ovocie? Veľmi dobre vieme, že tým pokladom, ktorý čaká na každodenné pozvanie k trónu nášho srdca, je Pán Ježiš. Pozývame ho? Počúvame ho? Robíme, čo nám hovorí?

Ak sa v úprimnosti srdca usilujeme kráčať s ním v srdci, pozývať ho do každej oblasti svojho života, počúvať ho a robiť, čo nám hovorí, tak to bude on, kto bude zázračne rozmnožovať ovocie nášho života, a my budeme len s bázňou ďakovať za dobré ovocie, ktoré nám dáva niesť na jeho slávu.

 

TIP NA DNES:

Dnes popremýšľam, čoho je plné moje srdce a ústa?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00