#ziveslovo 13.10.2020

#ziveslovo 13.10.2020

Keď Ježiš ešte hovoril, pozval ho istý farizej, aby uňho obedoval. On šiel a sadol si k stolu. A farizej sa začudoval, keď videl, že sa pred obedom neumyl.

Pán mu povedal: „Vy, farizeji, čistíte čašu a misu zvonka, ale vaše vnútro je plné lúpeže a neprávosti. Hlupáci, či ten, čo stvoril vonkajšok, nestvoril aj vnútro?

Ale čo je vnútri, rozdajte ako almužnu a všetko vám bude čisté.“

Lk 11, 37 – 41

hudobníčka Eva Hrešková

Keby dnes Ježiš nahliadol do čaše môjho srdca, čo by tam našiel? Čím si plním srdce? Čo je v mojom vnútri? Niekedy sme takí ponorení do víru rýchleho a podnetmi preplneného života, že strácame schopnosť stíšiť sa a stretnúť sa sami so sebou. Na Boha zakývame a krátko ho pozdravíme v strelnej modlitbe, no k vlastnému srdcu sa ani nepriblížime. A čo je ešte horšie, nedáme Bohu ani priestor na to, aby sa k nemu priblížil. Ľahko sa potom stane, že sa v nás okrem dobrých vecí hromadia i sklamania, zranenia, klamstvá, strachy, horkosť, smútok… Ježiš nás dnes pozýva vyliať obsah čaše – niečoho sa treba zbaviť, o iné sa zase podeliť s druhými.

 

TIP NA DNES:

Nájdem si dnes čas stretnúť sa s Ježišom a so sebou. Spolu sa pozrieme do môjho vnútra. Čo je treba spraviť s obsahom mojej čaše?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00