#ziveslovo 13.11.2020

#ziveslovo 13.11.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako bolo za dní Noema, tak bude aj za dní Syna človeka. Ľudia jedli, pili, ženili sa a vydávali až do dňa, keď Noe vošiel do korába. Tu prišla potopa a zahubila všetkých.

Podobne ako to bolo za dní Lota: ľudia jedli, pili, kupovali, predávali, sadili, stavali, ale v deň, keď Lot odišiel zo Sodomy, spustil sa oheň a síra z neba a všetkých zahubili.

Priam tak bude aj v deň, keď sa zjaví Syn človeka.

Kto bude v ten deň na streche a veci bude mať v dome, nech nezostupuje vziať si ich, a kto bude na poli, nech sa takisto nevracia nazad. Spomeňte si na Lotovu ženu.

Kto sa bude usilovať zachrániť si život, stratí ho, a kto ho stratí, získa ho.

Hovorím vám: V tú noc budú dvaja na jednej posteli: jeden bude vzatý a druhý sa ponechá. Dve budú spolu mlieť: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá.“

Oni sa ho opýtali: „Kde, Pane?“ On im povedal: „Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia aj orly.“

Lk 17, 26 – 37

hudobníčka Eva Hrešková

Boh aj dnes hľadá ľudí, ktorí budú citliví na jeho hlas a vnímaví na jeho konanie. Som aj ja takým človekom? Počúvam Boha, ponáram sa do jeho Slova, sledujem veci, čo sa dejú, aj duchovným zrakom? Rozlišujem? Alebo len pekne spapkám, čo dostanem naservírované až pod nos z niektorých mienkotvorných médií či z produkcie Netflixu, HBO a podobne? Nie je všetko zlato, čo sa blyští, nie je všetko pravda, čo čítam alebo sledujem na internete. Nie je pravda všetko, čomu verí väčšina. Pravda má meno. Ježiš.

 

TIP NA DNES:

Skúsim sa dnes v modlitbe spýtať Ježiša, čo si on myslí o tom, čo ma práve v týchto dňoch trápi, čomu venujem svoju pozornosť.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00