#ziveslovo 13.2.2019

#ziveslovo 13.2.2019

Ježiš znova zavolal k sebe zástup a povedal im: „Počúvajte ma všetci a pochopte! Človeka nemôže poškvrniť nič, čo vchádza doň zvonka, ale čo vychádza z človeka, to poškvrňuje človeka.“

Keď zanechal zástup a vošiel do domu, učeníci sa ho pýtali na zmysel podobenstva. On im povedal: „Tak ani vy nechápete? Nerozumiete, že človeka nemôže poškvrniť nič, čo vchádza doň zvonka, veď to nevchádza do jeho srdca, ale do brucha a vychádza do stoky?“ Tým vyhlásil všetky jedlá za čisté.

A pokračoval: „Čo z človeka vychádza, to poškvrňuje človeka. Lebo znútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, cudzoložstvá, chamtivosť, zlomyseľnosť, klamstvo, necudnosť, závisť, rúhanie, pýcha, hlúposť. Všetky tieto zlá vychádzajú znútra a poškvrňujú človeka.“

Mk 7, 14-23

 

režisérka Katarína Pirohová

Keď narýchlo hádžem oblečenie do skrine a nemám čas ukladať, triediť a vyhadzovať nepotrebné, hromadí sa mi to tam, „komíniky“ sa rúcajú, police sú preplnené a pri najbližšom otvorení dvierok začínajú veci vypadávať von. A chladnička – poznáme ten zápach, keď ju otvoríme a zistíme, že sme z nej pred odchodom na dovolenku zabudli vyhodiť zvyšky jedla.

Čo vychádza z môjho srdca, to ma poškvrňuje… Aké je moje srdce? Čím je naplnené a čo z neho vychádza? Keď si robím poriadky v šatníku, ako si upratujem vo svojom srdci? Ako je možné, že sa tam dokáže nahromadiť toľko zla? Ako sa to tam dostalo, čo to tam robí a akým spôsobom to ide von? Potrebujem si upratať vo svojom srdci. Poriadne, poctivo.

 


TIP NA DNES:

Upracem a vyčistím si dnes vnútro (spoveďou) a poprosím Pána, aby mi on sám nanovo naplnil každú „policu“ môjho srdca.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00