#ziveslovo 13.2.2021

#ziveslovo 13.2.2021

V tých dňoch zasa bol pri Ježišovi veľký zástup a nemali čo jesť. Zvolal učeníkov a povedal im: „Ľúto mi je zástupu, lebo už tri dni zotrvávajú pri mne a nemajú čo jesť. Ak ich prepustím domov hladných, poomdlievajú na ceste, veď niektorí z nich prišli zďaleka.“

Jeho učeníci mu odvetili: „Kto ich môže nasýtiť chlebom tu na púšti a ako?“

Opýtal sa ich: „Koľko máte chlebov?“

Oni odpovedali: „Sedem.“

Tu rozkázal zástupu, aby si posadal na zem. Vzal sedem chlebov, vzdával vďaky, lámal a dával svojim učeníkom, aby ich rozdávali; a oni ich rozdali zástupu. Mali aj zopár rybiek. Aj nad nimi dobrorečil a kázal ich rozdať.

I jedli a nasýtili sa. A nazbierali sedem košov zvyšných odrobín. Ľudí tam bolo asi štyritisíc. Potom ich rozpustil. Hneď nastúpil so svojimi učeníkmi na loď a došiel do dalmanutského kraja.

Mk 8, 1-10

hudobníčka Eva Hrešková

Spomínam si na prednášku o tom, že Bohu stačí našich „mizerných“ 100 %. Mizerných v zmysle, že pri pohľade na Boha, ktorý je veľký a je nad všetkým, je jeho 100 % neporovnateľných s tými mojimi. Ako keď apoštoli priniesli svojich sedem chlebov a pár rybiek. To bolo ich 100 %. Pri pohľade na zástup 4000 ľudí naozaj mizerných. No Ježiš od nich nepýta viac, nehreší ich, prečo nevzali aj pre druhých – berie do rúk to, čo mu prinášajú a dobrorečí Otcovi. Potom láme a dáva. A zrazu je dosť pre všetkých, ba dokonca ostane navyše. Toto dokáže len Ježiš. Berie do rúk to, čo sme mu ochotní dať, dobrorečí Otcovi a zázračne to rozmnožuje tak, aby bolo dosť pre každého. V akej oblasti mám ja pocit, že „sám mám málo“? Keď sa o to, čo mám nachystané pre seba, podelím s Ježišom a ľuďmi, ktorí sú v núdzi, môžem byť svedkom zázraku.

 

TIP NA DNES:

Opýtam sa dnes Boha, o čo sa mám podeliť s druhými. Možno mi napadne nejaká rodina v núdzi či nejaká charitatívna organizácia. Podelím sa?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00